خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

برتری مطلق PDA بر DISC

PDA به لحاظ کلی در زمینه اعتبار ، سنجش ، ارایه گزارشات ، برنامه های پس از سنجش و هزینه های دریافت شده نسبت به DISC دارای برتریهای مطلقی بوده که ارایه می گردد.

نرم افزار PDA نسبت به ابزار DISC که به عنوان یک ابزار ارزیابی رفتاری در سالهای گذشته فعالیت داشته و شرکتهای بسیاری از خدمات ارزشمند این نرم افزار در دوره ها و سالهای گذشته استفاده نموده اند دارای برتریهای مطلقی بوده که میتوان آن را به بخش های زیر تقسیم بندی نمود:

اعتبار

 1. اعتبار سنجش زمانی میتواند بین المللی و یا جهانی باشد که سنجش مورد نظر در همه کشورها دارای اعتبار و ارزش یکسان و نمونه گزارشات مانند یکدیگر باشد در مورد PDA به دلیل استفاده از منابع اصلی و پرداخت حقوق کپی رایت تنها این امر امکان پذیر می باشد به همین دلیل است که پنل های ایرانی قابل استفاده از همه جای دنیا و به زبانهای مختلف بوده و تمامی گزارشات ان در سطح بین المللی تایید می گردد اما در DISC به دلیل عدم امکان سنجش در پنل های یکسان و تغییراتی که در گزارشات ایرانی (بومی سازی) شده داده شده است عملا دارای اعتبار جهانی نبوده و از گزارشات مشابه خود در سایر نقاط پیروی نمی کند و نتایج آن مورد تایید جهانی قرار ندارد.
 2. به دلیل تغییر در گزارشات ایرانیDISC سنجش موجود دارای نتایج برابر با نمونه خارجی نمی باشد به همین دلیل افرادی که سنجش DISC را در پنل های ایرانی و یا خارجی انجام میدهند گاهی نتایج برعکس دریافت می کنند.
 3. زمانی که سوالات یک سنجش و یا نمونه گزارشات تغییر می کند معمولا سنجش جدید قابلیت های اولیه خود را در مواردی از دست داده و یا تضعیف می گردد.
 4. بر اساس بررسی انجام گرفته موسسه AIOBP در رتبه بندی ابزارهای سنجشی PDA با اعتباری بین 84 تا 90 درصد در رتبه بالاتری از DISC قرار دارد.
 5. DISC نمونه ایرانی مورد تایید تولید کننده اصلی نیوده به همین دلیل در سایت اصلی هیچ نماینده ایرانی دیده نمیشود در صورتیکه با ورود به NET شرکت ارایه دهنده خدمات در ایران قابل مشاهده است.
 6. به دلیل استفاده از 5 محور در ارایه گزارشات PDA محورهای REPNS نسبت به DISC با چهار محور نتایج دقت بالاتری را دارا می باشند.
 7. ابزار DISC تنها افراد را در 15 تیپ رفتاری تقسیم بندی می نماید اما PDA دارای 26 تیپ رفتاری یعنی بالاترین تعداد نسبت به ابزارهای موجود را داراست.

 سنجش

 1. در روش سنجش PDA از مدرنترین روش توام با سادگی بدون نیاز به استفاده از جملات نامفهوم و سیستم نمره دهی لیکرت (گاهی پاسخ دهنده بین شدت گزینه ها مردد می گردد ) استفاده شده است.
 2. تمامی سازمانها میتوانند برای سنجش از پنل های سنجش و کاربری خود با لوگو و دامنه مورد درخواست استفاده و اطلاعات پرسنلی خود را شخصا کنترل نمایند و نیاز به دریافت کد عبور برای ارسال اطلاعات و یا دریافت گزارشات خود را نخواهندداشت.
 3. در PDA از 86 کلمه که دارای بار معنایی یکسان و قابل درک در سراسر دنیا می باشد استفاده می گردد به همین دلیل در پنل های سنجش PDA شما میتوانید زبانهای مختلف را نیز مشاهده نمایید اما در DISC باید 30 مورد سوال که هر کدام ممکن است بار معنایی متفاوت برای شنونده در کشورهای مختلف داشته باشد انتخاب گردد.
 4. متاسفانه با توجه به نوع سنجش DISC با شناختی که افراد از چهار محور DISC پیدا کرده و یا می کنند میتوانند متناسب با نیاز سنجش شونده پاسخ های خود را به هر محور سوق دهند به عنوان مثال قاطع بودن که از ویژگیهای محور D بوده فرد با شدت بالا انتخاب نموده و ویژگی مربوط به محور S  یا C را انتخاب نکند به این صورت نتایج قبل از ارایه با توجه به پاسخ های افراد مشخص بوده و این امر باعث می گردد در هنگام جذب گزارشات اعتبار کافی نداشته بنابراین باید از مصاحبه های بلند مدت استفاده گردد و یا از تست های مکمل مانند MMPI برای بررسی صداقت فرد استفاده شود در صورتیکه PDA با 86 کلمه در دو مرحله بیش از 700 میلیون ارتباط ایجاد نموده که قابلیت رهگیری توسط افراد برای ورود به یک تیپ رفتاری نمی باشد.
 5. در بررسی 30 سوالات DISC بومی شده گاهی ترجمه نامناسب و جملات دارای پاسخهای نامفهوم می باشد.
 6. با توجه به اینکه در مورد PDA رفتار ذاتی و نقش کاری بررسی می گردد بین دو گروه سوالات جداسازی صورت گرفته اما در مورد DISC این جداسازی انجام نگرفته است.
 7. در نرم افزار پیچیده PDA در هنگام سنجش و ارایه گزارش 3 مرحله بررسی صداقت فرد پاسخگو مورد بررسی قرار گرفته و در مواردی سیستم به طور اتوماتیک پاسخ های فرد را مردود و نامعتبر و یا با درصد سازگاری پایین اعلام می کند در حالی که در سنجش DISC با تغییر پاسخ ها همواره نتایج تولید می گردد.
 8. PDA با راه اندازی پنل های سنجش باعث گردیده تا همه افراد بتوانند وارد لینک های سنجش بین المللی شده و سنجش خود را انجام دهند و گزارش خود را در هر جای دنیا از طریق دفاتر PDA دریافت کنند در صورتیکه در مورد DISC افراد باید کد عبور خریداری نموده وسپس سنجش شوند بنابراین نقش یک واسط همواره در مسیر حفظ اطلاعات پرسنلی وجود دارد به عنوان مثال PDAIRAN.TESTPDA.COM

 گزارش

 1. PDA برای اطمینان افراد از سنجش صورت گرفته خلاصه خود را به رایگان در اختیار افراد قرار میدهد حال آنکه در سایر ابزارها برای بخش اطمینان بخش نیز هزینه دریافت می گردد.
 2. PDA علاوه بر گزارشات معمول مانند ویژگیهای رفتاری ، ایجاد انگیزه ، سبک مدیریت ، سبک فروش ، بایدها و نبایدها در مورد فرد عوامل افرایش بهره وری شامل گزارشات متنوع دیگری مانند:گزارش 30 متغییر شایستگی و 20 متغییر بررسی شغلی ، تناسب فرد با جایگاههای شغلی بوده که شما میتوانید گزارشات مورد نیاز خود را شخصا بدون واسطه بصورت Excel.PDF دریافت نمایید.
 3. تنها ابزار سنجش با قابلیت کد گذاری مشاغل بوده و پس از کد گذاری میتوان با قیاس ویژگیهای رفتاری فرد با کد ایجاد شده در سیستم پی به تناسب فرد با جایگاه شغلی نمود در صورتیکه در سنجش های دیگر گزارش باید توسط مفسر بررسی ، و بعد مفسر اعلام نماید که ایا این فرد مناسب است و یا خیر در اینجا با تغییر مفسر، طبیعی است که نتیجه میتواند تغییر کند بطوریکه مثلا در مورد جایگاه شغلی قضاوت از دید فردی تیپ D و از نظر فردی دیگر تیپ ID مناسب است در حالی که کد 10 رقمی در PDA بر اساس فرمتی خاص طراحی می گردد که دارای خطای صفر و تفسیر یکسان در همه جا می باشد.
 4. PDA تنها ابزار ارایه گزارشات گروهی برای مقایسه شایستگی و استفاده در مدلهای شایستگی ، تناسب فرد با شغل و یا بالعکس ، گزارش تیم سازی و بررسی اعضا و حتی گزارش تعارضات بین افراد می باشد که سایر ابزارها دارای چنین امکانی نمی باشند.
 5. کلیه گزارشات پنل های بین المللی قادر به ارایه گزارشات خود به زبانهای مختلف متناسب با نیاز کشور استفاده کننده است.
 6. امکان استفاده از بانک اطلاعات PDA جهت کد گذاری مشاغل در هنگام تهیه گزارشات و مقایسه افراد با فرمهای استاندارد بین المللی و بررسی فاصله افراد و سازمان با استانداردهای مورد نیاز روز دنیا می باشد.
 7. تمامی گزارشات بین المللی PDA در سراسر دنیا دارای شکل ، فرم و متن نگارش یکسان به زبان مورد درخواست بوده و بر اساس دلخواه گزارشات تغییر پیدا نکرده است.

 تفسیر:

 1. تمامی افراد دوره دیده در زمینه تفسیر جهت دیدگاه واحد و بدون تاثیرگیری از نظرات دیگران دوره مقدماتی خود را در پنل های بین المللی آموزش می بینند.
 2. تفسیر گزارشات PDA به دلیل پیچیدگی و نیاز به حرکت در یک مسیر از سنجش ، مصاحبه ، برنامه ریزی توسعه فردی و مشاوره بر اساس فرمت PDA بوده در حالی که بقیه ابزارهای سنجشی دارای دستورالعمل واحد و یا سوالات مشخص شده نمی باشند به همین منظور فرضا دو یا 3 نفر در تخصص های مختلف ساعتها با سنجش شونده به بحث و گفتگو بدون سوالات تدوین شده قبلی خواهند پرداخت.
 3. مفسر PDA قادر خواهد بود بر اساس بخش های جدید مانند تعادل انرژی ، محورهای شدت ، بخش تصمیم گیری ، زمان سنج و .... سایر ابزارهای کنترلی تدوین گردیده در سنجش به نقاط پنهان ویژگیهای فرد نفوذ نماید که سایر ابزارها دارای اینچنین قدرت بالایی نمی باشند.
 4. بیش از 70 صفحه گزارش و نتایج حاصله از گزارشات فردی و گروهی باعث گردیده تا مفسیرین PDA دوره های فشرده داخلی و خارجی دیده و آموزش دهندگان آن در سیستم های بین المللی دارای کد باشند.
 5. تمامی گزارشات PDA دارای مفسر صوتی بوده که برای سنجش شونده ارسال می گردد.

 موارد قابل استفاده

 1. تنها ابزار سنجشی است که قادر به استفاده شدن در هنگام جذب ، توسعه فردی وتعیین مسیر شغلی و جانشین پروری می باشد به دلیل امکان کد گذاری مشاغل و برنامه مربیگری MY PDA COACH .
 2. قابلیت بررسی تناسب افراد با جایگاههای شغلی و با قدرت استعدادیابی تحصیلی و شغلی را داراست
 3. قابلیت بررسی تعارضات تیمی و روابط بین فردی
 4. استفاده در مسیر شغلی و جانشین پروری
 5. بدست آوردن نمرات متغییرهای کلیدی در مدلهای شایستگی
 6. تنها ابزار با قدرت برنامه ریزی توسعه فردی از طریق پنل های آنلاین و بر اساس تقویت نقاط ضعف فرد در برنامه های 6 هفته ای

 برنامه های پس از سنجش

 1. PDA دارای فرمت مصاحبه تخصصی تقسیم بندی شده بر اساس محورها برای شرکتها ،کانون های ارزیابی ، کنترل گزارشات می باشد.
 2. PDA دارای صفحه برنامه ریزی و مشاوره پس از سنجش می باشد.
 3. ابزارهای موجود هیچ برنامه ای پس از سنجش نداشته در صورتیکه PDA تنها ابزاری است که توسعه فرد در آن دیده شده است و به دنبال تناسب فرد و بر طرف نمودن نقاظ ضعف وی در برنامه های خود از طریق MY PDA COACH می باشد.
 4. هزینه
 5. هزینه های PDA از طرف دفتر مرکزی بر اساس تقسیم بندی جغرافیایی و بررسی کشورها به دفاتر هر کشور اعلام می گردد که در مورد کشور ایران پایین هزینه ممکن می باشد و هر 3 ماه یکبار بازنگری گردیده و شامل تخفیفات دوره ای و مناسبتی خواهد بود.
 6. علی رغم هزینه پایین در مقابل حجم اطلاعات و گزارشات دریافت گردیده با اعتبار بین المللی بخشی از مبلغ دریافتی جهت حق کپی رایت به دفتر مرکزی توسط دفاتر هر کشور واریز میگردد بنابراین بر خلاف مجموعه هایی که مبلغ کل درآمد به عنوان سود تلقی می گردد این مجموعه با رعایت کلیه حقوق بین المللی و اخلاقی دارای سود متعارف می باشد.

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  Loading...