خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

اشتباهات آزادکاران

اشتباهات آزادکاران
آزادکاران عزیز اگر شما هم ناخواسته اشتباهات زیر را در کار مرتکب می شوید، با ما همراه باشید

همه انسانها اشتباه می کنند. آزادکاران هم از این قاعده مستثنی نیستند.  اما گاهی حتی متوجه اشتباه خود نمی شوید. در متن زیر به 5 اشتباهی که آزادکاران (شاید ناخواسته) مرتکب آن می شوند و  گام هایی برای مقابله با انها می پردازیم

  1. زمان زیادی طول می کشد تا مجدداً انرژی خویش را بازیابید. مهم نیست چکارمی کنید اگر دچار فرسایش شغلی هستید یا اگر افسرده اید ، تلاش کنید تا بنا به عادت از محیط الهام بگیرید. زمانیکه خوشه الهام محیطی را چیدید، انتخاب های زیادی دارید تا به هنگام نیاز به آنها متوسل شوید. این الهام چه گوش دادن به داستانی در مورد فردی باشد که به نفع بشریت کار می کند یا شیوه های قابل استطاعت برای داشتن فضای کاری بدور از تشریفات باشد، بدنبال راهی باشید تا باتری انرژی تان را شارژ مجدد نموده و به کار ادامه دهید.

کارل ریچارد، برنامه ریز رسمی مالی و ستون نویس نیویورک تایمز که به خاطر کتابش در مورد موضوعات مالی با عنوان “پشت دستمال کاغذی ” شهرت دارد به جمع آوری فایلی به نام پوشه آتشین باور دارد که مجموعه ای از داستان های الهام بخش یا هر چیزدیگری است که به شما انگیزه ببخشد. او باور دارد که می توانید فعالانه بر مبنایی منظم در جستجوی هر آن چیزی باشید که به شما گرما می بخشد. ریجارد می گوید: لازم است تا این حس را حفظ و به دقت بدان توجه کنید با این کار این حس رشد می یابد. این حس را به عادتی برای یافتن چنین الهامی تبدیل کنید حتی اگر هیچ ربطی به نوع کاری که می کنید، نداشته باشد.

  1. عدم یادآوری وظایفی که بر عهده شماست

گاهی اوقات نوشتن کارهای روزمره در فهرست کارهای در دست اجرا به ما کمک می کند تا آن ها ر ابه خاطر بیاوریم. اما گاهی مواردی پیش می آید که فراموش می کنید انجام دهید و این موارد بین کارهای روزمره گم می شود. اگر برنامه های Google Doc را که شامل مواردی است که لازم است انجام دهید، داشته باشید ، از ویژگی برجسته  زیر درThe App Show یوتیوب استفاده کنید تا انجام آنها را فراموش نکنید.

فراموشی کاری که قرار است درون یک سند قرار بگیرد ، آسان است . اگر تمایل دارید تا از ایمیل خود به عنوان لیست کار استفاده کنید یا اگر این کار بخشی از کار روزه شماست، به خودتان ایمیل بزنید. فعالانه برای انجام کارهایی که لازم است با ارسال ایمیل به خودتان به اتمام برسانید، عمل کنید.

نمایش APP  موارد برجسته و مهم و ارسال آنها از طریق ایمیل را با استفاده از بخش اظهار نظر در  Google Docs  نشان می دهد. اگر بروی  علامت + ضربه بزنید و آدرس ایمیلی که می خواهید موردمربوطه را برایش ارسال کنید، نمایان شد فوراً این کار را انجام دهید زیرا این موضوع در ذهن شما تازگی دارد. در صورتیکه می خواهید مطلب را برای خودتان ارسال کنید، به صندوق ورودی  خودتان مراجعه کنید. فقط حتماً نوار ابزار  “Updates” را در جی میل بررسی کنید.

زمانیکه بر روی دکمه مربوطه کلیک می کنید، باکس دیگری با نوار ابزار آبی در بالای صفحه نشان داده می شود و حاوی جملاتی است که نحوه آنچه برای شما  به صورت هایلایت تخصیص داده می شود، توضیح می دهد. این باکس به عنوان بوک مارکی غیر رسمی در سند تا زمانیکه کار را تمام کنید، باقی می ماند. سپس، با کلیک بر روی آیکون علامت بررسی نشان می دهید که آن کار را انجام می دهید.

  1. خطای فاحش به هنگام برنامه ریزی قرار ملاقات

اگر لازم است به هر دلیل برای تماسی برنامه ریزی کنید، یا اگر کسی که برایش کار می کنید لینک برنامه ریزی ندارد ،خودتان این کار را بکنید. تنها فرق آن این است فرد دیگر ممکن است مجبور به پیگیری برای رزرو نهایی یک بازه زمانی جهت ملاقات می باشد.  

اگر آنها به فوریت زمانی را تائید نکردند، شاید لازم باشد مجدداً با آنها تماس بگیرید که خود این هم می تواند دردسر دیگری باشد. به همین دلیل است که تهیه یک لینک برنامه ریزی آسانتر است با اینکار می توانید رزرو قرار های ملاقات را در کنترل خود داشته باشید.

من علاقمند تا تمام وقت با یک نفر کار کنم بویژه زمانیکه مشتریان در پادکست ها رزرو انجام می دهند. با اینکار  تعیین قرار ملاقات بدون ارسال و دریافت ایمیل های متعدد شیوه ای کارامد تر خواهد بود. این کار انجام کارهای غیر ضروری به صورت پیش فرض را حذف می کند.

اشتباه دیگری که مرتکب می شوم به اشتراک گذاشتن بیش از حد جدول زمانبندی می باشد. اگر با کسی تماس می گیرید که ممکن است با وی کار کنید و آنا امیدوراند که زمانی را برای تعیین وقت ملاقات مشخص کنند، نیازی نیست اگر آنان مورد مد نظر شما نیستند، برنامه زمان بندی خود را به تفصیل در اختیارشان قرار دهید.

چه کار فعلی مشتری تان رو به اتمام است  و  چه در زمان انجام کار آتی وقفه ای پیش آمده  و زمان بیشتری دارید، مشتریان آتی لازم نیست از این خلا پیش آمده در برنامه زمان بندی شما مطلع شوند. به آنان توضیح دهید اگر چه ماه جاری رزور شده است ، اما هنوز می توانید زمانی را به کار آنان اختصاص دهید. همچنین، می توانید بگوئید: من تقویم این ماه را تنظیم می کنم و می خواهم مطمئن شوم که می توانم بازه زمانی را نیز به شما اختصاص بدهم .

اگر همه چیز در تماس تلفنی طبق قرار پیش برود و مکالمه ای راحت داشته باشید، حتی می توانید زمان قرار ملاقاتی  را همان موقع تنظیم نمائید. اگر لینک برنامه زمانبندی را به روز نکرده و یا فکر می کنید در یان گذاشتن اطلاعات آن باب طبعتان نیست به دلایلی که در بالا ذکر کردیم، اینجا یکی از آن مواقعی است که من با صراحت تمام قرار ملاقاتی را تنظیم خواهم کرد.

  1. عدم ثبت کارها در فاکتور

به عنوان یک نویسنده، دائماً در حال نوشتن، ویرایش و انتظار مقاله هستم. ردیابی تمامی اینکار ها به هنگام نوشتن کاری سختی است. به همین دلیل، عنوان مقالات را کپی و و به محض پذیرش کار در فهرست فاکتور اضافه کمی کنم. سپس آن را به صورت پیش نویس ذخیره نموده و در زمان مناسب آن را منتقل می کنم.

اینکار زمانی زیادی را  به نفع من ذخیره می کند. من مجبور نیستم تا فاکتورهای قبلی را بررسی کنم یا ببینم چند هفتهیش چه نوشته ام. اگر این تکنیک استفاده نکنم، چندین مرحله کاری باید بررسی کنم تا به یاد بیاورم چه زمانی چه چیزی نوشته ام و همین امر سازماندهی فاکتورها را برایم زمان بر خواهد ساخت که چندان جالب نیست.

  1. عدم وجود شرایط پرداخت روشن

اطمینان حاصل کنید پرداختن به شرایط پرداخت مانند زمان پرداخت در موعد مقرر، نحوه پرداخت و سیاست آخرین پرداخت در حالیکه همچنان کار در جریان است، مبانی را رعایت کرده اید. اگر نمی دانید در  مرود شرایط پرداخت چه چیزی بنویسید، می توانید به نمونه جملات واضح در این مورد مراجعه کنید.  همچنین، این چیزی است که می توانید به مرور زمان در آن تغییراتی ایجاد کنید. به این ترتیب، خطر عدم مطالعه اطلاعات توسط آنان را از خود دور کرده اید.

کلام آخر

گاهی نادانسته مرتکیب خطا می شوید. خبر خوب این است که می توانید این اشتباهات را با صرف زمان و تلاش کمی با دنبال کردن گام ها ی فوق اصلاح کنید. قبل از اینکه از اشتباهات خود اطلاع پیدا کنید به خوبی در مسیر کاری خویش آن ها را اصلاح میکنید.

Loading...