خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

شکارچیان نور در تاریکی!

شکارچیان نور در تاریکی!

- عکاسی با تلفن همراه راه درازی را از سال 2000 که نخستین تلفن همراه مجهز به دوربین در ژاپن معرفی شد تاکنون طی کرده است. در حال حاضر، اکثر موبایل های هوشمند پرچمدار قادر به گرفتن عکس هایی هستند که کاربران را از همراه داشتن دوربین های کامپکت بی نیاز می کنند. در حقیقت، عکاسی یکی از حوزه های اصلی تمرکز تولیدکنندگان موبایل هوشمند محسوب می شود. با این وجود، مواردی همچنان نیازمند ارتقا چشمگیر بوده و عکاسی در نور کم یکی از آنها محسوب می شود.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، به طور کلی موبایل های هوشمند نمی توانند در نور کم عکس های خوبی بگیرند که این مساله ناشی از به کارگیری حسگرهای کوچکتر دوربین است. بر همین اساس است که دوربین های DSLR با حسگرهای بزرگ خود بهترین گزینه برای عکاسی در نور کم و شب هستند. البته با پیشرفت هرچه بیشتر دوربین موبایل های هوشمند امروزه شاهد ثبت عکس هایی قابل قبول از آنها در شرایط نور کم هستیم. در ادامه این مطلب برخی از بهترین مدل ها برای شکار نور در تاریکی را معرفی می کنیم.

ایسوس زنفون 6 و زنفون 5

شکارچیان نور در تاریکی!

زنفون 5 و زنفون 6 موبایل های هوشمند مقرون به صرفه ای محسوب می شوند اما بنابر ادعای ایسوس فناوری "پیکسل مستر" به این دو تلفن همراه اجازه می دهد تا در محیط های تاریک عکس های خوبی بگیرند. البته حالت عکسبرداری در نور کم موجب می شود تا دوربین 13 مگاپیکسلی زنفون 6 عکس های 3 مگاپیکسلی و دوربین 8 مگاپیکسلی زنفون 5 عکس های 2 مگاپیکسلی تولید کنند.

نوکیا لومیا 930

شکارچیان نور در تاریکی!

نوکیا لومیا 930 ابتدا به نام لومیا آیکون در آمریکا عرضه شد و یکی از بهترین های نوکیا در زمینه عکاسی است. به لطف دوربین اصلی 20 مگاپیکسلی PureView با حسگر 1/2.5" و لرزشگیر اپتیکال، لومیا 930 نسبت به بسیاری موبایل های هوشمند دیگر عکس های بسیاری خوبی در شرایط نور کم می گیرد.

نوکیا لومیا 1020

شکارچیان نور در تاریکی!

اگرچه لومیا 1020 نسبت به لومیا 930 محصول قدیمی‌تری محسوب می شود اما در زمینه عکاسی برترین موبایل هوشمند جهان است. لومیا 1020 دارای دوربین اصلی 41 مگاپیکسلی PureView با حسگر 1/1.5" و لرزشگیر اپتیکال است. در حال حاضر یافتن موبایل هوشمندی که بهتر از لومیا 1020 در شرایط نور کم عکاسی کند دشوار است. لومیا 1020 که از سیستم عامل ویندوز سود می برد در شرایط نور کم حتی از نوکیا PureView 808 که دارای حسگر بزرگتر 1/1.2" بود نیز بهتر عکس می گیرد.

سونی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت 

شکارچیان نور در تاریکی!

دو محصول جدید سونی دارای دوربین اصلی مشابه هستند: یک دوربین 20.7 مگاپیکسلی با حسگر 1/2.3" و سیستم لنز G جدید در سونی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت به کار گرفته شده است. در شرایطی که از لرزشگیر اپتیکال خبری نیست، سونی سرعت ایزو را تا 12800 افزایش داده است که برای نخستین بار در دنیای موبایل هوشمند صورت می گیرد. بر همین اساس می توان عکس های 8 مگاپیکسلی با کیفیت بالا در شرایطی که بسیاری تلفن های همراه دیگر نتایج ناامیدکننده ای ارائه می کنند را ثبت کرد.

اپل آی‌فون 6 پلاس

شکارچیان نور در تاریکی!

به نظر می رسد اپل در معرفی آی‌فون 6 پلاس توجه ویژه ای به شرایط عکاسی در نور کم داشته است. محصول جدید اپل به نمایشگر 5.5 اینچی و دوربین اصلی 8 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال مجهز شده است و می تواند بهترین عکس های گرفته شده در نور کم با یک آی‌فون را ارائه کند.

سامسونگ گلکسی نوت 4

شکارچیان نور در تاریکی!

در شرایطی که گلکسی نوت 4 هنوز وارد بازار نشده اما به گفته سامسونگ دوربین 16 مگاپیکسلی این محصول عکس های بسیار خوبی در شرایط نور کم می گیرد. به کارگیری لرزشگیر اپتیکال که در مدل های پیشین گلکسی نوت استفاده نشده است به واقع می تواند در این زمینه کمک حال گلکسی نوت 4 باشد.

سامسونگ گلکسی K زوم

شکارچیان نور در تاریکی!

گلکسی K زوم موبایل هوشمند-دوربین جدید سامسونگ است و از این رو با ضخامت 16.6 میلیمتر و وزن 200 گرم نسبت به موبایل های هوشمند دیگر ضخیم‌تر و سنگین‌تر است. گلکسی K زوم دارای دوربین 20.7 مگاپیکسلی با حسگر 1/2.3"، فلاش زنون، لرزشگیر اپتیکال، و بزرگنمایی 10 برابری است. این دورگه جدید سامسونگ در شرایط نور کم عکس های خوبی می گیرد اگرچه دارای نویز هستند.

پاناسونیک لومیکس DMC-CM1

شکارچیان نور در تاریکی!

پاناسونیک لومیکس DMC-CM1 در اوایل ماه جاری میلادی معرفی شد و یک دو رگه موبایل هوشمند-دوربین دیگر محسوب می شود. پاناسونیک لومیکس DMC-CM1 دارای دوربین 20 مگاپیکسلی با حسگر 1" است که بزرگترین نمونه به کار گرفته شده برای یک موبایل هوشمند محسوب می شود. لنز واید 28 میلیمتری لایکا، ایزو تا 25600، و توانایی عکسبرداری با فرمت RAW از دیگر ویژگی های آن هستند. این محصول در ماه نوامبر وارد بازار می شود اما به طور قطع از پتانسیل کافی برای مبدل شدن به یکی از بهترین موبایل های هوشمند با توانایی عکسبرداری در نور کم برخوردار است.

Loading...