خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

توصیه هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل هوشمند

توصیه هایی برای افزایش طول عمر باتری موبایل هوشمند

 جریان حاکم بر بازار موبایل های هوشمند شامل بزرگ‌تر شدن نمایشگرهای این دستگاه ها می شود زیرا تجربه وبگردی، تماشای فیلم و یا انجام بازی با نمایشگری بزرگتر رضایت بخش‌تر از نمونه های کوچک است. همچنین، با پیشرفت فناوری قدرت پردازشی قطعات به کار رفته در موبایل های هوشمند نیز افزایش یافته و اندازه آنها کوچکتر می شود.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، در این میان یکی از جنبه های مهم تلفن های همراه تقریبا بدون تغییر باقی مانده است؛ باتری های یون لیتیوم که نیروی لازم برای فعالیت این دستگاه ها را فراهم می کنند تغییر خاصی را تجربه نکرده و به نظر می رسد پیشرفت چشمگیر در این بخش هر صد سال یک بار رخ می دهد! این در شرایطی است که نمایشگرهای بزرگ‌تر و افزایش قدرت تلفن های همراه نیروی بیشتری را نیز طلب می کنند. اگرچه شرکت های بیشتری بر ارتقا عمکرد باتری های به کار گرفته شده در دستگاه های قابل حمل متمرکز شده اند اما تا پیش از معرفی فناوری های جدید در این زمینه می توانید با چند توصیه عمر باتری موبایل هوشمند خود را افزایش دهید.

 

اقدام های سریع

 

کاهش روشنایی صفحه نمایش

هرچه روشنایی نمایشگر موبایل هوشمند شما بیشتر باشد سرعت خالی شدن شارژ باتری دستگاه نیز افزایش می یابد. نمایشگر موبایل هوشمند در اکثر موارد بزرگترین مصرف کننده نیروی این دستگاه محسوب می شود. یک راه حل ساده برای این مساله انتخاب ویژگی تنظیم اتوماتیک روشنایی نمایشگر است. اما اگر قصد دارید کمترین میزان مصرف باتری توسط نمایشگر را داشته باشید باید به صورت دستی روشنایی را تغییر داده و در کمترین حالت ممکن قرار دهید.

بررسی سیگنال شبکه تلفن همراه

اگر بخش سیگنال شبکه تلفن همراه شما کاملا پر باشد حاکی از قوی بودن سیگنال بوده اما کاهش آن به معنای پوشش ضعیفتر آنتن دهی اپراتوری است که از خدمات آن استفاده می کنید. در این شرایط باتری تلفن همراه سریع‌تر شارژ خود را از دست می دهد. البته اقدام خاصی در این زمینه نمی توانید انجام دهید اما از منبع مشگل آگاه بوده و می توانید اپراتور خود را با شرکتی که پوشش بهتری را در منطقه شما ارائه می کند، تعویض کنید.

خاموش کردن بلوتوث و وای فای

هنگامی که از بلوتوث خود استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید. اگر قصد دارید تا بیشترین میزان استفاده را از باتری موبایل هوشمند خود داشته باشید حتی می توانید خاموش کردن وای فای را نیز مد نظر قرار دهید. البته به این نکته توجه داشته باشید که یک موبایل هوشمند به واسطه قابلیت اتصال خود عنوان هوشمند را یدک می کشد و نباید تمامی قابلیت های آن را فدای عمر باتری کنید.

 

حذف اپلیکیشن ها

از شر برخی اپلیکیشن های بی استفاده خلاص شوید. با توجه به تعدد اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های مختلف خیلی سریع‌تر و زودتر از آن چه تصور می کنید موبایل هوشمند خود را با اپلیکیشن ها پر خواهید کرد. خبر بدتر این است که برخی از آنها در پس زمینه به فعالیت خود ادامه داده و شارژ ارزشمند باتری دستگاه را مصرف می کنند.

اپلیکیشن هایی که بیشترین میزان مصرف باتری را دارند شناسایی کرده و در صورت عدم استفاده، آنها را حذف کنید. همچنین، از تصاویر پس زمینه و تم هایی که رنگ سیاه در آنها غالب است، استفاده کنید زیرا رنگ سفید و یا رنگ های روشن باتری بیشتری نسبت به رنگ های تیره و سیاه مصرف می کنند.

 

شارژ بی سیم

به طور معمول، شارژرهای بی سیم همانند شارژر کابلی خود موبایل هوشمند کارآمد نیستند. اگر قصد دارید تا مدت زمان کمتری را صرف شارژ کامل موبایل هوشمند خود کنید از شارژر کابلی اصلی آن استفاده کنید. اگر از شارژر بی سیم استفاده می کنید باتری دستگاه خود را تا 100 درصد شارژ کنید.

 

پیشگیری از خطر

هنگامی که موبایل هوشمند خود را شارژ می کنید تا حد امکان از آن استفاده نکنید. این مساله می تواند کاهش عمر باتری را موجب شود. بر همین اساس، تلفن همراه خود را می توانید هنگام شارژ خاموش کنید. استفاده از تلفن همراه به هنگام شارژ فشار بیشتری را به دستگاه وارد کرده و حتی می تواند خطرآفرین شود.

در صورتی که باتری تلفن همراه شما قابلیت تعویض دارد از باتری های متفرقه برای این منظور استفاده نکنید. موارد مختلفی از انفجار این قبیل باتری ها و مجروح شدن افراد گزارش شده اند.

باتری یون لیتیوم تلفن همراه خود را به مدت طولانی خالی از شارژ رها نکنید زیرا به باتری استرس وارد کرده و از طول عمر آن می کاهد.

Loading...