خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

وقتی سگ و گربه هم هکر می‌شوند

وقتی سگ و گربه هم هکر می‌شوند

طراحی یک برنامه همراه جدید باعث شده که سگ‌ها و گربه‌ها هم بتوانند شبکه‌های بی سیم وای – فای را هک کنند و به ابزاری جدید برای سوءاستفاده مبدل شوند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، جین برانسفیلد مهندس حوزه امنیت فناوری، قلاده ای هوشمند موسوم به وار- کیتن ابداع کرده که با آویزان کردن آن به گردن سگ ها و گربه ها می توان این حیوانات را در قالب هکرهایی خطرناک به خدمت گرفت.

در درون این قلاده به ظاهر بی خطر وسیله ای موسوم به Spark Core  مخفی شده که نقشه شبکه های بی سیم وای – فای مجاور را برای مالک قلاده ترسیم می کند و شبکه های آسیب پذیر را نیز به طور کامل برای وی مشخص می کند. با توجه به حرکت دائمی سگ ها و گربه ها در محیط های عمومی از این روش می توان برای شناسایی شبکه های وای – فای و نقاط ضعف آنها استفاده کرد.

عملکرد این ابزار روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس امنیتی دف – کان به نمایش درآمد و طراح این ابزار با موفقیت به شبکه های وای – فای آسیب پذیر نفوذ کرد. محققان امنیتی به کاربران توصیه می کنند برای مقابله با این مشکل حداقل کاری که باید انجام شود این است که برای شبکه های وای – فای کلمه عبور تعیین شود. این در حالی است که علیرغم همه هشدارها بسیاری از کاربران یا برای شبکه های وای – فای خود کلمه عبور تعیین نمی کنند یا از کلمات عبور بسیار ساده و قابل حدس زدن استفاده می کنند.

Loading...