خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

راه‌اندازی نخستین کلینیک "کنترل خشم" در تهران

راه‌اندازی نخستین کلینیک "کنترل خشم" در تهران

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: نخستین کلینیک کنترل خشم پس ازعید فطر در یکی از مناطق شهر تهران راه‌اندازی می‌شود.

 دکتر بهمن بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهارکرد: کلینیک‌های کنترل خشم را شهرداری تهران با نظارت تخصصی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان راه‌اندازی می‌کند و این کلینیک‌ها توسط روانشناسان دارای مجوز کار اداره می‌کنند.

 وی تاکید کرد: مجوز این روانشناسان از سوی سازمان نظام روانشناسی صادر شده و آنان آموزش‌های خاص کنترل خشم را زیر نظر متخصصان با نظارت وزارت ورزش و جوانان گذرانده‌اند.

 بهمنی افزود: مردم با مراجعه به کلینیک‌های کنترل خشم درباره ماهیت احساسات خود از جمله احساس خشم آموزش می‌بینند و نسبت به علل ایجاد احساس خشم، راه‌های کنترل آن و تبدیل آن به روش‌های ابراز خشم رشد یافته، آگاهی پیدا می‌کنند.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: در کلینیک‌های کنترل خشم به روانشناسان دیگر نیز در زمینه راه‌های کنترل خشم آموزش داده می‌شود تا بتوانند در کلینیک‌های کنترل خشم سایر مناطق شهرداری تهران نیز که قرار است راه‌اندازی شود، به کار مشغول شوند.

 وی درباره تعرفه کلینیک‌های کنترل خشم اظهارکرد: خدمات ارائه شده در این کلینیک‌ها به آموزش عمومی و خدمات کلینیکی تقسیم می‌شود و آموزش‌های عمومی به صورت کارگاهی برگزار می‌شود و میزان پرداختی مراجعه‌کنندگان بسیار کم و در حد رایگان است.

  سایرخدمات کلینیک‌های کنترل خشم نیز با قیمت بسیار پایین عرضه می‌شود؛ چرا که شهرداری تهران یارانه قابل توجهی را به این امر اختصاص داده است و بخشی از این مبلغ نیز مشمول تخفیف می‌شود، ضمن آنکه امکان دارد بخش دیگری از هزینه خدمات ارائه شده را نیز وزارت ورزش و جوانان تقبل کند.

Loading...