خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

چگونه به گذشته سفر کنيم؟

چگونه به گذشته سفر کنيم؟

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری صدای روسیه،‌ از آنجایی که یادبودهای باستانی زیادی در خاک روسیه وجود دارد؛ مهندسان سنت پطربورگ برنامه جدید تلفن همراه « یپلیگریم 21» را طراحی کرده‌اند.

با کمک این برنامه می‌توان دید که این یا آن سازه در گذشته دور چه شکلی بوده است و فقط کافیست «اسمارت فون» خود را روی آن سازه تنظیم کنید.

ایده طراحی این برنامه جدید زمانی به فکر سازندگان آن رسید که مقامات دولتی یکی از مناطق روسیه - ناحیه ولگاگراد انجام سفارشی را به آنها محول کردند.

در سال 2018 میلادی مسابقات قهرمانی فوتبال جهان در آنجا برگزار خواهد شد.

سازماندهندگان باید نه تنها دوستداران و هواداران فوتبال را برای سفر به آنجا جلب کنند بلکه در حال تلاش هستند که گردشگران بیشتری به روسیه سفر کنند.

متخصصان پروژه «پیلیگریم 21» با تفکر درباره راه حل اجرای این ایده به این نتیجه رسیدند که نشان دادن آن چیزهایی به گردشگران جالب خواهد بود که هیچ یک از افراد زنده کنونی ندیده است.

واقعیتی که 99 درصد یادبودهای تاریخی در جهان نابود شده‌اند طراحان این برنامه را ناامید نکرد.

زیرا آنها می‌توانستند توجه توریست‌ها را با کمک یادبودهای حفظ شده تا زمان حاضر جلب کنند. در خاک روسیه، یادبودهای باستانی زیادی وجود دارند.

بیش از 50 هزار سازه قدیمی در آرشیو دولتی وارد شده است؛ اما تعداد بمراتب بیشتری هنوز مطالعه نشده‌اند. این یادبودهای تاریخی باستانی بعید است زمانی بازسازی شوند.

برنامه « پیلیگریم 21» توجه کاربران را به مدل مجازی جاهای دیدنی مورد علاقه شخص جلب خواهد کرد.

اولین بازسازی سازه‌های باستانی در ماه مه برای همه علاقمندان قابل دسترسی خواهد بود.

متخصصان «سنت پطربورگ» دژهای قرون وسطی را بازسازی خواهند کرد و در حال حاضر فقط ویرانه‌های آنها باقی مانده است.

متخصصان اسناد آرشیوی بیشماری را برای ساخت مدل مجازی آن مطالعه کرده‌اند و تا حد ممکن به موثق بودن اطلاعات دریافتی نایل آمدند.

کاربران با کمک « پلان شت» و «اسمارت فون» می‌توانند دیوارهای محکم و برج‌های آجری را ببینند.

گردش صوتی این فیلم را همراهی می‌کند. بنا به ایده سازندگان این برنامه، با کمک آن می‌توان سفری مجازی به دوران مختلف تاریخی داشت.

طراحان این برنامه در آینده قصد دارند شبکه پارک‌های مجازی موجود در سراسر جهان را ایجاد کنند.

در آن پرسوناژهای تاریخی بشکل انیمیشن ایفای نقش خواهند کرد که با آنها می‌توان صحبت کرد.

Loading...