خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

کوچک‌ترين هليکوپتر جهان مجهز به سيستم بی‌سيم هوشمند

کوچک‌ترين هليکوپتر جهان مجهز به سيستم بی‌سيم هوشمند

کارشناسان از ساخت یک مینی‌هلیکوپتر خبر داده‌اند که به اندازه یک خرما ساخته شده است و می‌تواند خدمات الکترونیکی فراوانی را در اختیار شما بگذارد.
این هلیکوپتر کوچک که در شرکت Estes ساخته شده است Proto X نام دارد که از طریق یک دستگاه کنترلی کوچک شبیه به دستگاه کنترلی کنسول‌های بازی هدایت می‌شود و با پرداخت ۴۰ دلار در اختیار شما قرار می‌گیرد.
برای این هلیکوپتر کوچک یک دستگاه گیرنده و فرستنده رادیویی با توان ۲.۴ گیگاهرتز در نظر گرفته شده است و پیش از پرواز کاربر می‌تواند از طریق کارل USB آن را شارژ کند.
این میکروهلیکوپتر چهار ملخ چرخان دارد که به صورت همزمان حرکت می‌کنند تا امکان ایستادن Proto X در یک نقطه ثابت از آسمان فراهم شود و به هر طرفی که کاربر می‌خواهد، ‌پرواز کند.
این هلیکوپتر دو باتری AAA قابل شارژ دارد و به گفته شرکت سازنده سبک‌ترین هلیکوپتر جهان نیز محسوب می‌شود.
هر یک از چهار ملخ گردن در بالای هلیکوپتر کوچک ۶.۴ سانتی‌متر طول دارند و خود بدنه آن نیز با طور ۴.۵ سانتیمتر و عرض ۱.۸ سانتیمتر ساخته شده است.
کوچک‌ترین و سبک‌ترین هلیکوپتر جهان گیرنده ماهواره‌ای GPS دارد که قادر است به صورت لحظه‌ای مسیر صحیح را مشخص کند.
همچنین، برای این دستگاه پرنده چهار دوربین دیجیتالی باکیفیت در نظر گرفته شده است که می‌تواند در ارتفاع مورد از چهار طرف محیط پیرامون به صورت همزمان عکس‌برداری و فیلم‌برداری کند و آن را بی‌سیم به گوشی هوشمند یا رایانه همراه انتقال دهد.
هلیکوپتر Proto X با هربار شارژ می‌تواند به مدت ۱۵ دقیقه در آسمان پرواز کند و چراغ‌های LED خود را نیز روشن نگه دارد.

Loading...