خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

نوزادان تازه متولد شده و گجت های پوشيدنی

نوزادان تازه متولد شده و گجت های پوشيدنی

انگار زمانش رسیده که کودکان تازه متولد شده هم گجت های پوشیدنی خودشان را داشته باشند. البته اینجا نباید انتظار چیزی مانند گوگل گلس را داشته باشید و موضوع به سلامت بر می گردد. یک شرکت مشغول ساخت گجتی است که بر فعالیت های حیاتی کودکان طی ۶ ماه اول زندگی شان نظارت می کند.

شرکت Sproutling مچ بندی می سازد که نشانه های مهم را در کودکان تازه متولد شده تحت نظر خود خواهد گرفت. چیزهایی مانند علایم حیاتی، میزان خواب، فعالیت و...

این گجت می تواند به عنوان یک سیستم هشدار اوژانس نیز عمل کند. برای مثال اگر در نیمه شب اختلالی در علایم حیاتی کودک تشخیص دهد به سرعت والدین را مطلع خواهد کرد.

تیم سازنده مشغول توسعه ابزارهای نرم افزاری مختلفی برای کار با این گجت هستند و فکر می کنند که این محصول بعد از آماده شدن با استقبال خوب والدین مواجه شود.

آنها می گویند Sproutling 1.0 فقط آمار و ارقام را در اختیار شما قرار نمی دهد. بلکه آنها را برای شما تفسیر نیز می کند. برای مثال ممکن است این دستگاه به شما گزارش دهد که کودکتان ۷۰ درصد طول روز را در خواب بوده است. آیا این موضوع برای سن فعلی اش طبیعی است؟

البته هنوز نباید برای داشتن این گجت عجله داشته باشید. چرا که اولین نمونه های تجاری آن از سه ماهه دوم سال آینده میلادی به بازار وارد خواهد شد.

 

Loading...