خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

PDA يا DISC

 

اولين ابزارهاي توليد شده در زمينه سنجش منابع انساني"خالص" ناميده شدند. از اولين کاربردهاي آن ابزارها ، ميتوان به سهم عظيم آنها در ارتباط با توجه به کميت و کيفيت دريافت اطلاعات نشان داد. با اين حال، اين فرايند بسيار آهسته و پيچيده بود. حدود 2 ساعت از لحظه اي که فرد تکميل فرم را به پايان مي رساند تا زماني که تحليلگر قادر به توليد نتايج باشد،زمان لازم است.

در ابتدا مارستون براي حل اين مشکلات روش سنجشي را پيشنهاد داد که بعدها به نام DISC گرديد اما پس از مدتي بر اساس دلايل زير او با اضافه کردن محور پنجم زمينه شکل گيري PDA را ايجاد نمود و به نوعي کمبودهاي اوليه را در اين مرحله جبران نمود.

 

در اواخر دهد60 ، دکتر جان گرير از دانشگاه مينه سوتا تحقيقات زيادي بر روي مدل مارستون به منظور آسان سازي فرايندهاي رياضيات و ساده تر کردن ابزار انجام داد.بدين ترتيب مدلي که امروزه با عنوان DISC از آن در بازار ياد مي شود،ابداع شد که تنها مدلي ساده تر از مدل مارستون است.مدل ساده شده "Greier" پرسشنامه اصلي را تغيير داد و فقط زمان تفسير نتايج به نحو چشمگيري کاهش يافت و فرايند آسان تر گشت ، اما در عين حال بسياري از ارزش ها و اطلاعات مهم مورد نياز براي تفسير هم حذف گرديد که ميتوانست نقش مهمي در دستيابي به اطلاعات کليدي رفتار داشته باشد.

برخي از اطلاعات کليدي که در مدل Greier حذف شدند و در نتيجه این اطلاعات در نرم افزار DISC قابل مشاهده نمي باشدعبارتند از:

 1.  محور شدت :که ميزان شدت هر يک از تمايلات فرد را اندازه گيري مي کند.
 2. مشخصه شدت :که به سنجش اين امر مي پردازد که تا چه حد شيوه رفتاري شما با صحت اندازه گيري شده است. همچنين بيانگر ميزان انعطاف/ سرسختي فرد است.
 3. سطح انرژي فرد را نشان مي دهد و به شناسايي سطح استرس و انگيزه فرد کمک مي کند.
 4. شاخص سازگاري: به اندازه گيري سطح هماهنگي و کيفيت اطلاعات مي پردازد.
 5. محور خويشتن داري: به اندازه گيري توانايي فرد در کنترل هجوم احساسات و منطق پرداخته و در ارتباط با "هوش هيجاني"مي باشد و محور پنجم در PDA را تشکل داده که بنابراين اين محور کليدي در DISC وجود نداشته و این نرم افزار تنها 4 محور را بررسي مي کند.

  

 

  

امتيازات PDA در ايران نسبت به DISC.

 1. PDA ايران نمايندگي انحصاري و قانوني بوده که قابل پيگيري اين امر از سايت مرکزي اين مجموعه مي باشد لطفا اينجا کليک نماييد.
 2. PDA ايران با همکاري دفتر مرکزي اقدام به ايجاد پنل کاربري براي مجموعه هاي شما بصورت مستقل و با امکان دستيابي سريع به کليه اطلاعات مديريت و بروز شدن روزانه دارد و نيازی به ارسال اطلاعات محرمانه پرسنل خود به جايي نداريد.
 3. هزينه بسيار پايين تر بهمراه حجم اطلاعات و گزارشات بسيار کاملتر و با دقت بيشتر به دليل حضور محور پنجم و دستيابی به گزارشهای متعدد در يکسال.
 4. امکان آموزش و تفسير به آساني و در مدت زمان کمتر بصورت آنلاين و حضوری و امکان ارتباط با افراد آموزش ديده PDA در دنيا.
 5. دريافت اطلاعات در طول يکسال تنها با پرداخت اوليه و دستيابي به بيش از 30 نمونه گزارش فردي ، تيمي، شايستگي ، جانشيني ، مديريتي و آموزشي با تاييديه دانشگاههای معتبر اينجا کليک کنيد.
 6. به علت حضور محور پنجم نتايج بدست آمده از PDA دارای 90% اطمينان می باشد.
 7. شما قادر خواهيد در پنل اختصاصی خود علاوه بر 22 طبقه شغلی موجود بر اساس نياز خود جايگاههای شغلی متعدد متناسب با نياز سازمان و موسسه خود ايجاد نموده و استعداد و توانمندی افراد خود را با آن بررسی نماييد امری که در هيچ آزمونی قابل دستيابی نمی باشد.
 8. ما تضمين ميدهيم  به هيچ وجه مانند اين نرم افزار و توانمنديهای منحصر به فردش در ايران مشاهده نخواهيد نمود و حتما نمونه گزارش های ما را با DISC يا ساير نمونه های مشاب مقايسه نماييد تا به اين تفاوت ها پی ببريد.  

 

همه اين عوامل باعث گرديد تا مارستون پس از DISCدر دهه 90 ميلادي با وجود امکان استفاده کارکنان از کامپيوتر، قابليت دسترسي به اينترنت و همچنين توانايي در "دريافت فرم" از طريق سيستم عامل و نيز قابليت ايجاد "نمودارها و گزارشات به طور خودکار"و همينطور مزاياي تکميلي ارائه شده به مشاغل و کسب و کارها پيشنهاد شکل گيري ابزار دقيق PDA را به جای Disc نمايد.

 

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  Loading...