خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

۷ کاری که همين الآن بايد با پول خود انجام دهيد_ قسمت اول

۷ کاری که همين الآن بايد با پول خود انجام دهيد_ قسمت اول

اگر شما نیز مانند سایر کارآفرینان باشید شانس با شما یار است اگر می‌توانید زمانتان را بین مدیریت تیمتان، افزایش فروش، بهبود خدمات به مشتری، بازاریابی برای کسب و کارتان و تولید محصول یا خدمت جدید تقسیم کنید. آخرین چیزی که می‌خواهید انجام دهید افزودن مدیریت وضع مالی شخصیتان به این لیست است. ولی اگر وضع مالی شخصی خود را سر و سامان ندهید فقط در حال اضافه کردن به استرس‌ها و مشکلات زندگی‌تان هستید– چه از آن آگاه باشید و چه نباشید.

۱. آموزش ببینید.
وقتتان را به یادگیری در مورد موضوعات مختلف مالیه شخصی اختصاص دهید. به صورت هفتگی روزهایی را به نام روز پول نام گذاری کرده و چند ساعت را به مدیریت وضع مالی شخصی خود و خواندن کتاب‌ها، وبلاگ‌ها و مجله های مالی سپری کنید. هر چه بیشتر در مورد وضع مالی خود بدانید اطمینان بیشتری نسبت به شیوه مدیریت پول‌های خود در بلند مدت احساس خواهید کرد. اگر نیاز به حمایت بیشتری نیز داشتید استخدام یک برنامه ریز مالی معتبر که بتواند به شما در فهم وضع پول‌هایتان و ساختن یک برنامه مالی برای رسیدن شما به اهدافتان کمک کند را در نظر بگیرید.

۲. به طور مداوم حساب خود را چک کنید.
گزارش حساب شما مانند پرونده شما و تاریخچه اعتباری شماست و به وام دهندگان میزان ریسک وام دادن به شما را یادآوری می‌کند. وقتی زمان خرید خانه یا اتومبیل جدید فرا می‌رسد گزارش حساب شما باید در صدر پرونده مالی شما قرار گیرد تا شایستگی شما برای برخورداری از بهره های وام کمتر مورد پذیرش قرار گیرد. به چک کردن سالیانه گزارش حسابتان برای تایید دقیق بودن اطلاعاتتان عادت کنید. این کار را در روز تولدتان انجام دهید تا کار دنبال کردن اطلاعات ساده تر شود.

۳. برای خود بودجه بریزید.
اگرچه این به نظر خیلی بدیهی می‌رسد ولی بسیاری از کارآفرینان هیچ بودجه ریزی‌ای برای پیگیری درآمدها و هزینه‌های ماهانه خود ندارند. شما می‌توانید سیستم‌های آنلاین را برای دنبال کردن هزینه‌ها و درآمدهایتان انتخاب کنید یا اینکه به سادگی از اکسل استفاده کنید. از هر سیستم بودجه ای که تصمیم گرفتید استفاده کنید فقط مطمئن شوید که به کار شما و شیوه زندگی‌تان می‌آید. اگر شما در مورد سر و سامان دادن به وضع مالیتان و پیش افتادن از لحاظ مالی جدی هستید باید زمان و انرژی خود را برای به‌روزرسانی هفتگی بودجه خود به طور بهینه تخصیص دهید. این به شما اطمینان می‌دهد که بیش از آنچه که درآمد دارید خرج نمی‌کنید و قادر خواهید بود تا برای اهداف مالی خود پس انداز کنید.

ادامه دارد..

Loading...