خوش آمدید مهمان! | ورود - ثبت نام

کمبود نیروی انسانی و تجهیزات علت عدم پیش‌بینی گرد و غبار اخیر پایتخت توسط هواشناسی

کمبود نیروی انسانی و تجهیزات علت عدم پیش‌بینی گرد و غبار اخیر پایتخت توسط هواشناسی

مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه هواشناسی کمبود نیروی انسانی و تجهیزات را دلیل عدم پیش‌بینی پدیده‌هایی از جمله گرد و غبار در تهران دانسته است، گفت: امیدواریم این سازمان از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارتقا یابد.

دکتر محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: وزارت بهداشت معقتد است که به دلیل حساسیت سلامت برای مردم کمیته اضطرار آلودگی هوا معیارهای بالاترین ایستگاه را اعلام کند. ما نیز با چنین نظری موافقیم چرا که در این صورت حساسیت جامعه و مسئولان را به موضوع آلودگی هوا را بر می‌انگیزیم.

وی افزود: ملاک تصمیم‌گیری ما آیین‌نامه کمیته اضطرار آلودگی هواست و بر اساس این آیین‌نامه باید متوسط PSI یعنی میانگین ایستگاه‌های سنجش را اعلام کنیم. اما ما PSI بالاترین ایستگاه را نیز اعلام می‌کنیم تا مردم در نقاط مختلف توصیه‌های بهداشتی و خود مراقبتی را مدنظر قرار دهند.

حیدرزاده در رابطه با عدم پیش‌بینی پدیده‌هایی همچون بروز گرد و غبار اخیر در تهران توسط هواشناسی گفت: در این رابطه هواشناسی باید نظر دهد ولی آنچه به اطلاع ما رسیده کمبود نیروی انسانی و تجهیزات است که امیدواریم به سازمان هواشناسی کمک شود تا این سازمان بتواند از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارتقا یابد.

Loading...